TERMIN 6-8.09.2019

Dzień 1

Zbiórka o godzinie 6:00, wyjazd 6:15

 

Przejazd do Brześcia.

Wycieczka autokarowo-piesza po mieście Brześć, które jako pierwsze w Białorusi otrzymało prawa miejskie do samorządu, dlatego też jest najstarszym miastem tego kraju. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w 1019 roku. Właśnie na tamtejszej ziemi Jagiełło i Witold uzgodnili plan pokonania Krzyżaków, zaś w czasie drugiej wojny światowej dzięki bohaterskiej obronie Twierdzy Brzeskiej zawiódł hitlerowski plan „błyskawicznej wojny”. Uczestnicy udadzą się na spacer głównymi ulicami miasta: Gogola oraz Sowiecką. To nie tylko główne ulice, lecz także atrakcyjne centrum z wieloma restauracjami, kawiarniami i ośrodkami kulturowymi. Każdego wieczoru miejscowy latarnik zapala latarnie naftowe, znajdujące się na obydwu ulicach, co dodaje wyjątkowego uroku okolicy.

W dalszej części programu zwiedzania miasta uczestnicy zobaczą pomnik 1000 lecia Brześcia, a także kompleks Twierdzy Brzeskiej-bohater (forty obronne, kazamaty, muzeum techniki wojennej, ruiny Białego pałacu, plac Ceremoniałów, Ogień Wieczny, przejście od Głównego pomnika do bramy Chołmskiej i Terespolskiej).

Otwarcie jubileuszowych obchodów. Prezentacja pokazów artystów i spektakli odbywających się na terenie kompleksu Twierdzy.

Zakwaterowanie uczestników w hotelu Belarus 3* (2, 3 osobowe pokoje z łazienkami), czas wolny.

Wieczorny festiwal „miasto świata” odbywający się na przedmieściach.

Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie.

Zwiedzanie Puszczy Białowieskiej (unikalny park zajmujący po stronie białoruskiej terytorium 87,6 km2, na którym żyje ponad 60 gatunków zwierzęcych i występuje około 900 gatunków roślinnych) oraz Muzeum Przyrodniczego parku narodowego. W muzeum znajdują się 3 duże i 2 małe sale tematyczne o łącznej powierzchni 1320m2, gdzie prezentowane są główne kolekcje fauny z dodatkiem wybranych elementów świata roślinnego. Nieopodal zaś, we wsi Wiskule, zostało podpisane porozumienie o definitywnym rozpadzie ZSRR.

Powrót do Brześcia.

Obchody tysiąclecia Brześcia:

Możliwość zwiedzania lokalnych atrakcji miasta zorganizowanych na rzecz obchodów, jak np. jarmarki, wystawy rzemiosła twórców narodowych, malarzy, fotografów, koncerty folkowe zespołów i solistów, czy też koncerty muzyki organowej (przy ulicach Sowieckiej i Gogolej).

Parada orkiestrowa na Placu Lenina.

Turnieje Rycerskie, historyczno-teatralne spektakle, wystawy, drzwi otwarte muzeum (teren Twierdzy Brzeskiej).

Karnawał i marsz na ul. Lenina

Laserowy pokaz fontann multimedialnych na specjalnie przygotowanej scenie, zbudowanej nad lustrem wody. Całość występu zostanie oprawiona historyczno-muzyczną kompozycją. (przedmieścia Brześcia)

Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie.

Wykwaterowanie z hotelu.

Ciąg dalszy obchodów jubileuszu. Tematyczne festiwale „Świeżego Mleka” w Parku Pokoju organizowane przez mleczarnię oraz „Chłodu i Swobód”.

Powrót w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA: 10 osób płacących 940 zł

 

Cena zawiera: transport autokarem, 2 noclegi w Hotelu Belarus lub Intourist (pokoje 2,3 osobowe), 3x śniadanie (porcje), wycieczki wg programu i bilety wstępu do zwiedzanych wg programu obiektów, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do dodatkowo zwiedzanych miejsc (poza programem), dopłaty za 1 osobowy pokój (140zł), dopłaty za śniadanie w formie bufetu (na życzenie, opcja dostępna tylko w hotelu Belarus za dopłatą 32zł).