PIELGRZYMKA DO TURCJI

 

CENA : 1150 zł + 300 €/os.

1 dzień

Spotkanie na parkingu przy Kościele św. Katarzyny w Zamościu. Wyjazd o godz. 5.00. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry do Serbii w rejon Nowego Sadu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Bułgarię do Turcji do hotelu w okolicach Stambułu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Stambułu – stolicy Turcji i miasta położonego na dwóch kontynentach, gdzie zobaczymy m.in. Pałac Topkapi, Hipodrom, Świątynię Hagia Sofia – muzeum, dawny meczet i Kościół Opatrzności Bożej, Błękitny Meczet, Kryty Bazar. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Centralną Turcję do Kapadocji do hotelu w okolicach Urgup. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do Göreme. Zwiedzanie kompleksu ruin bizantyjskich klasztorów i kaplic wykutych w  skałach. Przejazd do Konyi, po drodze postoje na zdjęcia w punktach widokowych: Dolina Bajkowych

Kominów, Dolina Gołębi. Przejazd do Konyi, którą odwiedził św. Paweł z Barnabą. Zwiedzanie Meczetu i Mauzoleum Mevlany - mistyka i założyciela Derwiszów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pamukkale zwanego “Bawełnianym Zamkiem”. Relaks na wapiennych tarasach ze spływającą kaskadowo wodą. Spacer po ruinach starożytnego Hierapolis: Amfiteatr, Martyrion św. Filipa. Przejazd w rejon Morza Egejskiego do hotelu w okolicach Kusadasi. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd do Meryem Ana i zwiedzanie Domku Matki Bożej - gdzie wg tradycji Maryja spędziła ostatnie lata ziemskiego życia i została wniebowzięta. Przejazd do Efezu, gdzie znajdują się ruiny miasta, gdzie św. Jan napisał Ewangelię a św. Paweł założył gminę chrześcijańską. Zwiedzanie Biblioteki Celsusa, oraz Teatru. Przejazd do Selçuku i zwiedzanie ruin Bazyliki i grobu św. Jana Ewangelisty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu, gdzie znajdują się ruiny miasta wspomnianego w Apokalipsie św. Jana.

Zwiedzanie Akropolu, Biblioteki oraz Teatru . Przejazd do starożytnej Troi i postój przy słynnym Koniu Trojańskim. Przejazd do hotelu w okolicach Canakkale. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie. Przejazd w rejon Cieśniny Dardanele. Rejs promem. Przejazd do Edirne i zwiedzanie Meczetu Selima. Przejazd do Bułgarii do hotelu w Złotych Piaskach. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień

Śniadanie. Od rana do popołudnia czas na wypoczynek i plażowanie. Obiad a następnie wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny

11 dzień

Przejazd przez Polskę. Powrót do Zamościa w godzinach popołudniowych.

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           9 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           9 śniadania kontynentalne, 9 obiadokolacji, 1 obiad

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępu oraz opłat za przewodników lokalnych (ok. 100 euro)

           Opłaty za wizę turecką (15 euro)