Pielgrzymka do Sankt Petersburga

 

CENA :  670 zł + 220 €/os.

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Wyjazd wcześnie rano. Przejazd przez Podlasie, Suwalszczyznę  na Litwę do „Częstochowy Żmudzi” czyli Szydłowa. Zwiedzanie największego Sanktuarium Maryjnego Litwy. Przejazd na Łotwę do stolicy Łotwy – Rygi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie najbardziej znanych zabytków Rygi usytuowanych na Starym Mieście; średniowieczne kamieniczki – „Trzej Bracia”, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba, Gildie Kupieckie. Przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie miasta; Newski Prospekt – główna, reprezentacyjna ulica miasta, Kościół św. Katarzyny, Sobór Isakowski, słynny pomnik Piotra Wielkiego – „Miedziany Jeździec”, Ermitaż – jedno z największych i najpiękniejszych muzeów świata umiejscowione w słynnym Pałacu Zimowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła – słynnej rezydencji Carycy Katarzyny Wielkiej. Zwiedzanie zespoły pałacowo – parkowego wraz ze zrekonstruowaną Bursztynową Komnatą. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie; Twierdza Pietropawłowska wraz z Katedrą św. Piotra i Pawła, gdzie znajdują się słynne grobowce carskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Cara Piotra Wielkiego, Zwiedzanie zespołu pałacowo – parkowego położonego nad Zatoką Fińską, gdzie znajdują się słynne fontanny i ogrody. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie; Nabrzeże Uniwersyteckie, Admiralicja, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Powrót do hotelu i obiadokolacja. Przejście w okolice słynnego krążownika „Aurora”. Rejs statkiem po Newie i słynnych kanałach Petersburga. Powrót do hotelu i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Łotwy – Agłony. Zwiedzanie Bazyliki, którą odwiedził bł. Jan Paweł II w 1993 roku. Przejazd do Daugavpils. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd na Łotwę do Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Łotwę i Litwę do Polski. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

 

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           6 noclegów w hotelach i Domach Pielgrzyma (pokoje 2,3 osobowe)

           6 śniadań, 6 obiadokolacji

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępu oraz opłat za przewodnika w Rydze (ok. 85 euro)

           Opłat za wizę do Rosji (ok. 250 zł)