PIELGRZYMKA DO RZYMU

RZYM I WŁOCHY PÓŁNOCNE

 

CENA : 890 zł + 210 €/os.

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch do Tarvisio. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Padwy – miasta św. Antoniego. Zwiedzanie Prato della Valle, Bazylika Świętego oraz Dziedziniec słynnego Uniwersytetu gdzie studiowali m.in. Mikołaj Kopernik, Galileusz, Jan Zamoyski, Jan Kochanowski. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd metro na Watykan. Udział w Audiencji Generalnej z Benedyktem XVI. Czas wolny. Spacer i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta; Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Słynne Fora Cesarskie, Koloseum. powrót metro do autokaru. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd metro na Watykan. Zwiedzanie Placu oraz Bazyliki św. Piotra, gdzie znajduje się Grób bł. Jana Pawła II. Przejazd metro na Lateran. Zwiedzanie Bazyliki św. Janów oraz Słynnych św. Schodów. Przejazd metro pod Bazylikę Św. Pawła za Murami. Zwiedzanie świątyni oraz powrót metro pod autokar. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do Toskanii do Florencji. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy jednego z najpiękniejszych regionów Włoch; Kościół Santa Croce, gdzie pochowani są m.in. Michał Anioł, Galileusz, Dante Alighieri. Spacer ulicami miasta gdzie zobaczymy; Palazzo Vecchio, Piazza della Signoria, Galeria Uffizi, Mosta Złotników oraz Katedrę z dzwonnicą oraz babtysterium. Czas wolny. Przejazd w okolice Pisy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pisy i zwiedzanie słynnej Krzywej Wieży oraz Katedry z Baptysterium. Czas wolny. Przejazd do Tortony – miasteczka w którym znajduje się Bazylika ze słynną statuą Madonna della Guardia oraz grobem Don Orione. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do hotelu w okolicy Mediolanu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd do stolicy Lombardii – Mediolanu. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie najbardziej znanych zabytków miasta; Zamek Sforzów, Galleria Vittorio Emanuele, Piazza il Duomo z Katedrą. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Werony. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Przejazd do portu w rejonie Wenecji. Rejs statkiem na wyspę San Marco i zwiedzanie najważniejszych zabytków „miasta na wodzie” ; Plac i Bazylika św. Marka, Campanilla, Most Westchnień, Pałac Dożów, Most Rialto, Canale Grande. Czas wolny. Powrót statkiem do portu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny.

9 dzień

Przejazd przez Polskę. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

 

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

          Biletów wstępu oraz opłat za przewodników lokalnych (ok. 50 euro)