PIELGRZYMKA DO MEDUGORJE

 

CENA :  745 zł + 180 €

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę i Słowację na Węgry w okolice Jeziora Balaton. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd na Chorwację do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie gdzie znajdują się szmaragdowe jeziora i wodospady. Spacer oraz przejazd stateczkiem wycieczkowym. Czas wolny. Przejazd na Wybrzeże Kvarner w okolice Rijeki. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie Przejazd do Splitu – stolicy Dalmacji i drugiego najważniejszego miasta Chorwacji. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana. Czas Wolny. Przejazd do Bośni i Hercegowiny do Medugorje. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd pod Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa. Przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta styku kultury chrześcijańskiej oraz muzułmańskiej; Most nad Neretwą, Kujundziluk, Stare Miasto, Dom Turecki, Kościół Franciszkanów. Powrót do Medugorje. Czas wolny. Uczestnictwo w nabożeństwach w Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na Górę Objawień. Zwiedzanie Sanktuarium. Udział w uroczystościach i nabożeństwach. Przejazd nad malownicze Wodospady Kravica. Czas wolny. Powrót do Medugorje. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do Chorwacji do Dubrownika. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta zwanego „Perłą Adriatyku” ; Studnia Onufrego, Stradun – główna ulica miasta, Kościół św. Błażeja, Pałace Staromiejskie, Katedra, Stary Port. Czas wolny. Powrót do Medugorje. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Chorwację na Węgry do Budapesztu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg

8 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier; Góra Gellerta, Plac Bohaterów, Pomnik Millenium, zamek Vaydahunyad, Bazylika św. Stefana, Mosty na Dunaju, Kościół Skalny i Klasztor Paulinów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępu oraz opłat za przewodników lokalnych (ok. 50 euro)