LWÓW I KRESY

CENA :  950 zł/os.

1 dzień


Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd na Ukrainę do Żółkwi. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, które założył hetman Stanisław Żółkiewski. Kościół św. Wawrzyńca z grobowcami Żółkiewskich i Sobieskich. Cerkiew św. Trójcy oraz piękne Stare Miasto z kamieniczkami z XVII w. Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.


2 dzień


Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie starego miasta gdzie zobaczymy; Rynek, Ratusz, Kamienice, Katedrę Łacińską i Ormiańską, Kaplicę Boimów, pomnik Adama Mickiewicza, Opera Lwowska, Sobór św. Jura, Wysoki Zamek. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Spektakl w Operze Lwowskiej. Powrót i nocleg.


3 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Oleska – miasta gdzie urodził się król Jan III Sobieski. Zwiedzanie zamku w którym zobaczymy wystawę Lwowskiej Galerii Sztuki. Przejazd do Poczajowa – miasta najważniejszego Sanktuarium Maryjnego zachodniej Ukrainy. Zwiedzanie prawosławnej Ławry Poczajowskiej. Przejazd do Krzemieńca – miasta Juliusza Słowackiego. Zwiedzanie dworku w , którym się urodził a także kościoła św. Stanisława, Liceum oraz Górę Królowej Bony. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Zbaraża i zwiedzanie ruin twierdzy słynnej z bohaterskiej obrony przed Kozakami i Tatarami. Przejazd na Podole do Kamieńca Podolskiego i zwiedzanie Starego Miasta z najważniejszymi zabytkami; Rynek, Ratusz oraz katedra św. Piotra i Pawła oraz słynna Twierdza. Czas wolny. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Chocimia - miejsca słynnych bitew. Zwiedzanie ruin twierdzy. Przejazd do Okopów św. Trójcy i zwiedzanie bastionu z pięknym widokiem na Dniestr i Zbrucz. Przejazd do Tarnopola i zwiedzanie zabytków miasta; Starówka, kościół Dominikanów, Zamek Tarnowskich. Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd na Cmentarz Łyczakowski i zwiedzanie nekropolii z grobami słynnych Polaków oraz zwiedzanie Cmentarza Orląt Lwowskich. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.CENA ZAWIERA:
•    Przejazd autokarem
•    Ubezpieczenie
•    5 noclegi w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)
•    5 śniadania, 5 obiadokolacji
•    Opiekę pilota oraz przewodnika lokalnego na Ukrainie
•    Podatek VAT
•    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.


CENA NIE ZAWIERA:
•    Napojów do obiadokolacji