PIELGRZYMKA DO LOURDES I LA SALETTE

 

CENA :  1125 zł + 270 €/os.

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę i Czechy w okolicę Pilzna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Niemcy do Francji do Reims, gdzie koronowani byli królowie Francji. Zwiedzanie pięknej gotyckiej Katedry ze słynnymi witrażami Marca Chagalla. Przejazd w rejon Paryża. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Paryża. Przejazd przez Plac Bastylii i słynne paryskie bulwary pod Wzgórze Montmartre, gdzie tworzyli i mieszkali najwięksi artyści Paryża. Zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur oraz Placu du Tartre. Przejazd przez Plac Pigalle, Plac Clichy pod słynne Rondo De Gaulle’a, gdzie znajduje się Łuk Triumfalny. Spacer po Polach Elizejskich. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd w rejon Wyspy La Cite. Zwiedzanie Katedry Notre-Dame i czas wolny w dzielnicy Łacińskiej. Zwiedzanie Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd koło słynnego Muzeum d’ Orsay oraz Kościoła Inwalidów, gdzie pochowany jest Napoleon Bonaparte pod Wieżę Eiffela. Wjazd na symbol Paryża. Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu i nocleg

5 dzień

Śniadanie. Przejazd przez centralną Francję w rejon Pirenejów do Lourdes. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w codziennej procesji Maryjnej. Powrót do hotelu i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z Objawieniami oraz św. Bernadetą; Młyn Boly, Kościół Parafialny, dawne więzienie, Grota Objawień, Sanktuarium, Droga Krzyżowa. Czas wolny w czasie którego można uczestniczyć w procesjach, uroczystościach oraz kąpielach. Obiadokolacja. Uczestnictwo w codziennej procesji Maryjnej. Powrót do hotelu i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd w rejon Alp Francuskich do La Salette – Sanktuarium Maryjnego położonego pośród pięknych szczytów górskich. Zwiedzanie Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Przejazd do Włoch do Tortony – miasteczka w którym znajduje się Bazylika ze słynną statuą Madonna della Guardia oraz grobem Don Orione. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd przez północne Włochy do Tarvisio. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

9 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Powrót do Lublina w godzinach nocnych.

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem Ubezpieczenie

           8 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           8 śniadania kontynentalne, 8 obiadokolacji

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępu oraz opłat za przewodników lokalnych (ok. 50 euro)