PIELGRZYMKA DO KRAJÓW NADBAŁTYCKICH

LITWA - ŁOTWA - ESTONIA

 

CENA :  630 zł + 200 €/os.

 

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę na Litwę do Kowna – miasta związanego z działalnością dydaktyczną Mickiewicza, gdzie zobaczymy najważniejsze zabytki Starego Miasta; Katedra, Rynek, Ratusz, Kościół Witolda. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do „Częstochowy Żmudzi” czyli Szydłowa. Zwiedzanie największego Sanktuarium Maryjnego Litwy. Przejazd do Szawli na Górę Krzyży - ważnego miejsca upamiętniającego martyrologię powstańców narodowych oraz miejsce modlitwy. Przejazd na Łotwę do Rygi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i noclegi.

3 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie najbardziej znanych zabytków Rygi usytuowanych na Starym Mieście; średniowieczne kamieniczki – „Trzej Bracia”, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba, Gildie Kupieckie. Czas wolny. Przejazd do stolicy Estonii – Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta; Katedra, słynne ulice staromiejskie - Długa i Krótka Noga, Domy w stylu gotyckim oraz Wielka Gildia Kupiecka. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Łotwy - Agłony. Zwiedzanie Bazyliki, którą odwiedził bł. Jan Paweł II w 1993 roku. Przejazd do Daugavpils. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd na Litwę do stolicy – Wilna. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Góry Trzech Krzyży, pięknego kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu oraz Cmentarza na Rossie, gdzie spoczywają słynni Polacy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Dalsze zwiedzanie miejsc związanych z tradycją i kulturą narodu polskiego; Ostra Brama, Kościół św. Ducha, Uniwersytet, Muzeum Mickiewicza oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - gdzie znajduje się pierwszy obraz „Jezu ufam Tobie”. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           6 noclegów  w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           6 śniadań, 6 obiadokolacji

           Opiekę pilota oraz przewodników w Rydze, Tallinie oraz Wilnie

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępów (ok. 40 euro)