PIELGRZYMKA DO GRECJI

 

CENA :  960 zł + 160 €/os.

1 dzień

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry do Serbii w rejon Novego Sadu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Salonik. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta nauczania św. Pawła; Biała Wieża, Bazylika św. Demetriosa, Łuk Galeriusza, Agora. Przejazd w rejon Kalambaki. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd w rejon zwany Meteorami i zwiedzanie tzw. Wiszących klasztorów. Po południu przejazd pod słynny pomnik Leonidasa znajdujący się w miejscu gdzie dobyła się bitwa pod Termopilami. Przejazd nad Morze Egejskie w okolicach Aten. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do stolicy Grecji – Aten i zwiedzanie najważniejszych zabytków; Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza ze słynną zmianą warty, Akropol. Areopag, Agora, Łuk Hadriana oraz Stadion, gdzie odbyły się I nowożytne Igrzyska Olimpijskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd w rejon Kanału Korynckiegoa następnie przejazd na Peloponez. Przejazd do Koryntu związanego z podróżami misyjnymi św. Pawła i zwiedzanie miejsc gdzie nauczał. Przejazd do Myken – miejsca rozwoju kultury Mykeńskiej ze słynnym grobem Agamemnona. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie najlepiej zachowanego teatru greckiego ze słynna na cały świat doskonałą akustyką. Powrót nad Morze Egejskie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd do Delf gdzie można zobaczyć jedne z najlepiej zachowanych zabytków świata antycznego; Świątynia Apollina, Teatr, Stadion, Gimnazjon. Przejazd w rejon Riwiery Olimpijskiej.

Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg

8 dzień

Śniadanie. Od rana do popołudnia czas na wypoczynek i plażowanie. Obiad a następnie wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny.

9 dzień

Przejazd przez Polskę. Powrót do Lublina w godzinach popołudniowych.

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           7 śniadania kontynentalne, 7 obiadokolacji

           Opiekę pilota - przewodnika

           Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji

           Biletów wstępu oraz opłat za przewodników lokalnych (ok. 50 euro)