PIELGRZYMKA DO BUDAPESZTU

 

CENA :  810 zł/os.

 

1 dzień

 

Spotkanie na Placu zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Polskę na Słowację do Levocy, gdzie znajduje się najważniejsze Sanktuarium Maryjne Słowacji – Mariańska Gora. Zwiedzanie Bazyliki Maryi Panny. Przejazd na Węgry do Budapesztu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień

 

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta; Plac Bohaterów i pomnik Millenium, Zamek Vaydahunyad, Bazylika św. Stefana – patrona Węgier, Wzgórze Zamkowe z Kościołem Macieja, Baszta Rybacką oraz Zamkiem Królewskim. Piękny widok na Parlament. Wjazd na Wzgórze Gellerta skąd roztacza się przepiękny widok na miasto, który jest wpisany na listę UNESCO. Czas wolny w słynnej budapesztańskiej Hali. Obiadokolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

 

3 dzień

 

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd w rejon Zakola Dunaju. Zwiedzanie Szentendre – miasteczka zwanego „węgierskim Kazimierzem”, położonego nad brzegiem Dunaju. Wizyta w Muzeum Marcepanu. Spacer wąskimi uliczkami przy których zobaczymy galerie sztuki oraz liczne sklepy z pamiątkami. Przejazd do Wyszegradu na Wzgórze Zamkowe skąd roztacza się najpiękniejszy widok na Zakole Dunaju. Przejazd do Esztergom – pierwszej stolicy państwa węgierskiego w której urodził się Święty Stefan. Zwiedzanie największej Bazyliki na Węgrzech.

Powrót do Budapesztu i przejazd do kościoła Skalnego. Zwiedzanie miejsca z którego do Polski przybyli jasnogórscy Paulini. Obiadokolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

 

4 dzień

 

Śniadanie. Przejazd przez Węgry i Słowację do Polski do Dukli – miasta związanego z życiem i działalnością św. Jana z Dukli. Zwiedzanie Sanktuarium. Powrót do Lublina wieczorem.

 

 

CENA ZAWIERA:

           Przejazd autokarem

           Ubezpieczenie

           3 noclegi w hotelach (pokoje 2,3 osobowe)

           3 śniadania, 3 obiadokolacje

           Opiekę pilota oraz przewodnika lokalnego w Budapeszcie

           Podatek VAT

           Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:

           Napojów do obiadokolacji